امروز : 0
ديروز : 0
افراد آنلاين : 1
همه : 46884
 
نوشته شده توسط : قرباني

چاپ روي پارچه چيست؟

با رويش روز افزون تكنولوژي تغييرات متعددي در صنعت چاپ بوجود آمده است . همينطور نياز به تنوع در مد و چينش مدام اشخاص را به كردار ايده‌هاي تازه وادار نموده است . چاپ روي پارچه كه به صورت ديجيتال انجام مي گردد صنعت جديدي است كه كاربردهاي آن را مي‌توان در ديزان داخلي و پباده سازي جامه مورد بازديد نمود . بدين ترتيب خوي تنوع يكي‌از دلايلي است كه صنعت چاپ روي پارچه را بيش تر از پيش مورد دقت عموم قرار داده است . درين مقاله همت ما به راين است كه بتوانيم اين صنعت تازه را با ارائه جزئيات به شما معرفي نماييم . با ما همراه باشيد

 

چاپ روي پارچه

 

چاپ پارچه تلفيقي از استعمال از مواد شيميايي و دستگاه‌هاي مكانيكي است كه به صورت ديجيتالي صورت مي گيرد و امروزه گرايشي از تخصص هنر بدل شده است .

 

در چاپ روي پارچه آن چه كه شما در سيستم خويش پباده سازي مي كنيد از دستگاه به روي پارچه منتقل ميشود .

fabric printing

هنر چاپ روي پارچه براي نخستين دفعه در مملكت چين مورد استعمال قرار گزفت و تحت عنوان يك نوآوري دنياي هنر را متحول كرد . در بالا رنگ‌ها با به كار گيري از غلطك هاي چوبي به روي پارچه منتقل مي شد .

 

امروزه دستگاه‌هاي چاپ پارچه ديرين جاي خويش را به دستگاه‌هاي ديجيتال فوق توسعه يافته داده است و اين دستور منجر شده كه‌اين صنعت پيوسته درحال ترقي باشد . صنعت چاپ پارچه انجام اكثري از امور در ساخت اسباب و اثاث متعدد ساده‌تر نموده است .

 

چاپ ديجيتال روي پارچه

 

در چاپ ديجيتال پارچه تمام فعاليت‌ها به صورت خودكار و سواي دخالت آدم صورت ميپذيرد . اكثري از دستگاه‌هاي توسعه يافته چاپ پارچه با اخذ طرح مورد علاقه شما به صورت ظريف آن را روي پارچه منتقل مي‌نمايند همينطور نوعي از دستگاه‌ها وجود دارا هستند كه قابليت و امكان پياده سازي جزئيات را هم دارند , عموماً درين دستگاه‌ها از تكنولوژي رنگبندي ميليوني استعمال مي‌گردد .

 

تفاوت اين دسته چاپ با گونه نصفه خودكار كه با دخالت دست انجام ميگردد در‌اين است كه تمام امور به صورت كامپيوتري صورت مي گيرد . براين اساس كافي است طرح متبوع به سيستم داده شود تا دستگاه بعد از كم آب شدن رنگ آن را به شما تحويل دهد .

 

اشكال چاپ روي پارچه

 

چاپ پارچه به جور كلي تقسيم مي شود :

 

چاپ پارچه سنتي : درين دسته چاپ كليه فرايند از جمله رنگرزي تا كم آب كردن طرح چاپي به صورت دستي صورت مي‌گيرد .

چاپ امروزي : اين گونه چاپ كه به صورت تمام خود كار انجام مي شود و به چاپ ديجيتال هم داراي اسم و رسم است . در‌اين دسته چاپ روي پارچه همگي روند از انتقال طرح تا تراز تحويل پارچه به صورت تمام خود كار انجام مي شود . چاپ روي پارچه به صورت چاپ ديجيتال از طريق هاي امروزي چاپ روي پارچه به شمار ميرود .

 

چاپ پارچه سابليميشن

 

درين جور چاپ ابتدا طرح متبوع شما روي برگه مخصوصي چاپ مي شود و توسط حرارت روي پارچه انتقال مي يابد . براي خوبتر شدن كيفيت چاپ مي بايست به دسته پارچه و صفحه انتقال طرح دقت داشت . بدين ترتيب هر چه محصول اين دو خوبتر باشد جزئيات چاپ خوبتر قابل تماشا است و همينطور رنگ آن در قبال شستشو با استمرار خيس است .

 

چاپ بدون واسطه طرح يا اين كه DTG

 

در‌اين گونه چاپ شما طرح متبوع خويش را به دستگاه مي دهيد و دستگاه آن را به صورت بدون واسطه روي پارچه چاپ مي نمايد . اين دسته چاپ بيشتر مطلوب چاپ طرح روي بلوز است كه نوعي از چاپ تمام ديجيتال به حساب آورده مي شود .

 

اميد است اين مقاله كوتاه توانسته باشد , به قسمتي از سوالهاي و گرفتاري هاي شما در گزينش روش چاپ مطلوب , امداد نموده باشد.:: موضوعات مرتبط:

:: برچسب‌ها: ،
تاریخ انتشار : ۳ خرداد ۱۳۹۹ | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]